Wsparcia potrzebuje szpital i ZOL w Gostyniu oraz Domy Pomocy Społecznej w Chumiętkach, Chwałkowie, Rogowie i Zimnowodzie, czyli placówki całodobowe powiatu gostyńskiego. Pod taką właśnie nazwą widnieją one w systemie WdS (Wsparciedlaszpitala.pl). Jest to bezpłatna platforma, która wspomaga szpitale i domy pomocy społecznej w informowaniu o swoich potrzebach oraz wspiera chcących pomagać w zorientowaniu się, co jest tak naprawdę potrzebne. Dzięki systemowi WdS deklarowanie i przekazywanie pomocy staje się proste.

Logując się do systemu mogą Państwo w trzech prostych krokach sprawdzić, czego potrzebują szpitale i domy pomocy społecznej powiatu gostyńskiego, jak pokrywa się to możliwościami darczyńcy lub firmy i każdego chętnego do deklarowania pomocy. Platforma połączy Państwa bezpośrednio ze Koordynatorem, który wspiera dany szpital i dom pomocy społecznej, który pomoże organizacyjnie w zbiórce.

Cały proces jest niezwykle prosty, a pomoc dla szpitala i DPS-ów oraz personelu medycznego oraz opiekuńczego jest ogromnie potrzebna. Zachęcamy Państwo do aktywnego, ale i efektywnego wspierania szpitala, ZOL-u i DPS-ów powiatu gostyńskiego. Pierwsze wsparcia już zostały uruchomione.

Szczegółowe informacje dotyczące kont w systemie znajdują się na stronie: https://www.wsparciedlaszpitala.pl/darczyncy/

Twórcy akcji apelują, żeby wchodzić na platformę i pomagać placówkom ze swojego regionu, by wspierać szpitale i domy pomocy społecznej, których sytuacja w dobie pandemii koronawirusa jest coraz trudniejsza.

Czym jest Wsparciedlaszpitala.pl ?

To przygotowana m.in. przez naukowców związanych z poznańskim Uniwersytetem Ekonomicznym platforma, która ma koordynować pomoc dla polskich szpitali, a teraz także DPS-ów, w dobie pandemii koronawirusa. Łączy potrzebujące placówki z darczyńcami za pośrednictwem koordynatorów. Szpitale i DPS-y na bieżąco uzupełniają swoje listy potrzeb, a koordynatorzy przez kontakt z darczyńcami dbają o ich zapewnienie.

Jak można pomóc?

Żeby sprawdzić, jakie są potrzeby szpitali i domów pomocy społecznej z okolicy należy wejść na stronę: Wsparciedlaszpitala.pl i kliknąć w baner: "Poznaj aktualne potrzeby szpitali!". Dalej logujemy się za pomocą danych "gościa" (nazwa użytkownika: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; hasło: guest123) lub tworzymy własne konto.

I wybieramy w województwie wielkopolskim „Placówki całodobowe powiatu gostyńskiego”.

Aktualne potrzeby można też sprawdzić na mapie potrzeb.